У м. Луцьку, на вулиці Суворова, ще досі стоїть цегляний двоповерховий будинок, у якому в 30-х роках минулого століття знаходилась приватна лікарня польського лікаря Білобрама.

У повоєнному 1946 році саме тут було відкрито перший державний пологовий будинок, розгорнутий всього на 25 ліжок.

У 1951 році цей лікувальний заклад розташувався у більш пристосованому приміщенні на вулиці Тараса Шевченка, а в 1967 році, на вул. Гулака-Артемовського відкрився новий типовий пологовий будинок, стаціонар якого був розгорнутий на 150 ліжок.

З цих пір заклад стає обласним організаційно-методичним та консультативним центром з акушерства, гінекології та неонатології.

В 1977 році було відкрито новозбудований акушерський корпус, а в 1987 р. – корпус жіночої консультації. Такі зрушення дали змогу значно поліпшити розміщення лікувальних та господарчих підрозділів установи.

В даний час Луцький клінічний пологовий будинок- це жіноча консультація на 300 відвідувань та стаціонар на 200 ліжок, де функціонують 8 стаціонарних відділень. В закладі працює 89 лікарів, у тому числі 2 психологи, 210 осіб середнього медичного персоналу, 110 осіб молодшого медичного персоналу, 57 – інший персонал.

Підготовкою молодих спеціалістів займається філія кафедри акушерства і гінекології факультету післядипломної освіти Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького.

З жовтня 2003 р. пологовий будинок працює за проектом ВООЗ “Здоров’я матері і дитини” та впроваджує ефективні перинатальні технології ВООЗ, що грунтуються на принципах доказової медицини. 11 листопада 2004 р. заклад отримав звання “Лікарня, доброзичлива до дитини”. Підтверджено статус в вересні 2007 року. Тут проходять міжрегіональні тренінги з доказової медицини та сучасних перинатальних технологій з участю міжнародних експертів ВООЗ. З лютого 2004 р. в Луцькому клінічному пологовому будинку працює Інформаційний центр з доступом в Інтернет, що забезпечує телемедичний зв’язок установи з лікувальними закладами багатьох країн.

Доброзичливе ставлення, висококваліфікована і своєчасна медична допомога, комфортні умови, максимально наближені до домашніх – основні реальні критерії сьогоднішнього дня. Саме вони підносять на високий рівень установу в очах пацієнтів- мешканців не лише Волинської області, а й інших регіонів України.

І, незважаючи на додаткові навантаження, медичний персонал не без гордості щиро радіє за кожну жінку, яка вирішила продовжити свій рід саме у Луцькому клінічному пологовому будинку.