Партнерські пологи - щасливий момент залишиться у Вашій пам'яті назавжди

Ще 10 років тому мало хто в Україні чув про партнерські пологи, ще менше людей мали такий досвід. Партнерськими називають пологи, на яких, крім медиків, є близька людина породіллі. Найчастіше це чоловік, але може бути й мама, сестра, подруга чи будь-хто, чия присутність допоможе жінці легше пройти через це.

Участь підготовленого батька чи іншого партнера під час пологів підтримує Всесвітня організація охорони здоров’я. У 2014 році ВООЗ опублікувала свої рекомендації щодо важливості супроводу жінок довіреною людиною під час пологів.

Дослідження показують, що підтримка близької людини під час пологів:

• допомагає рідше застосовувати анестезію
• знижує ризик ускладнень при пологах та необхідність кесаревого розтину (на 20%)
• скорочує період пологів (в середньому на 35 хвилин).

Позитивно участь рідної людини впливає і на новонароджену дитину.Новонароджені, чиї матері пройшли через пологи разом з близькою людиною, частіше демонстрували показники вище 7 балів за шкалою Апгар (система заміру стану малюка) у перші 5 хвилин життя, що характеризує стан новонародженої дитини без видимих патологій.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ТИХ, ХТО ДУМАЄ ПРО ПАРТНЕРСЬКІ ПОЛОГИ

• Лише спільне бажання та чітке усвідомлення всього процесу є запорукою успіху.
• Знання – всьому голова. Дізнайтеся про пологи якомога більше, вивчіть етапи процесу та що, коли і хто має робити. Не панікуйте і спокійно робіть свою справу.
• Чоловік – рівноправний і рівноважливий учасник процесу, і його роль та значення для подальшої долі дитини та родини можуть бути колосальними, якщо ви спільно пройдете через пологи.
• Пологи – це складно, але поруч з близькою людиною цей день може стати максимально комфортним для кожного учасника та навіть найщасливішим днем життя вашої сім’ї.

Пологи з матір’ю своєї дитини — це не просто акт появи чергового індивідуума на світ. Це золотий внесок до скарбниці Вашої спільної з жінкою духовності, значний внесок у Ваше сімейне будівництво.

Не варто боятися: насолоджуйтеся моментом, зустрічайте нове життя сміливо та будьте щасливі!